N120

N120 je pokročilý jednodeskový OEM autoadaptivní procesní regulátor s volitelným dataloggerem.

Optimalizace regulačních parametrů má několik algoritmů. FAST je zaměřený na rychlost provedení optimalizace, zatímco FULL – preciznější, ale časově náročnější – na přesnost naladění. Kromě toho je k dispozici adaptivní optimalizace (SELF) a několik strategií automatického spouštění optimalizace.

Má 4 alarmy, doplněné o časovací funkce. Alarm může trvat jen omezený čas T1, může být zpožděný o T2, nebo může být cyklicky přerušovaný (v intervalu T1 zapnuto, T2 vypnuto).

Hardware

Univerzální měřicí vstup akceptuje všechny běžné termočlánky, Pt100, průmyslové proudové a napěťové signály.

N120 má jeden napěťový pulzní výstup pro ovládání polovodičového relé signálem PWM (OUT1) a dvě spínací relé (OUT2 a OUT3). Každý výstup se dá volitelně nastavit pro regulaci, alarm, diagnostiku nebo signalizaci průběhu programové regulace. Dva regulační výstupy mohou pracovat s reverzní a přímou logikou (řízení topení i chlazení).

Digitální vstup slouží pro ovládání některé z funkcí přístroje.

N120 obsahuje konektor USB pro konfiguraci a sběr dat v laboratorních podmínkách. Pro sběr dat v provozním prostředí a pro nasazení v systémech SCADA lze použít sériovou sběrnici RS-485.

Programová regulace

N120 se výborně hodí pro programovou regulaci. Má 20 programů po 9 krocích s možností řetězení programů za sebou. Krok programu obsahuje koncovou žádanou hodnotu, časový interval pro její dosažení (max. 9999 minut nebo sekund) a stav signalizačních výstupů. Setrvání na stejné žádané hodnotě se naprogramuje jednoduše tak, že koncová žádaná hodnota bude stejná jako v předchozím kroku. Z tohoto důvodu se vůbec nepoužívá koncept "typ programového kroku" a programování profilu programu je jednoduché. V průběhu provádění programu je snadné na displeji odečíst číslo a zbývající čas kroku. Programy lze pomocí funkce LP (Link Program) jednoduše propojovat do delších celků, nebo, zadáním stejného čísla programu, docílit jeho neustálé opakování.

Datalogger

Do vnitřní paměti zálohované baterií a s hodinami reálného času se dá uložit až 32 000 záznamů.


objednací kód

N120-PRR-485 (USB) základní model
N120-PRR-485-DL (USB) + datalogger


easytherm_MaR_N120_22_1.pdf    266.30 KB
 katalogový list N120, 3 stránky, česky

2022/10/13 © easytherm.cz s.r.o.